چهارشنبه 1 خرداد 1398
Wed, May 22, 2019
» پذيرائي چاي عصرانه | نکات سودمند آشپزی
» پذيرائي ناهار | نکات سودمند آشپزی
» پذيرائي صبحانه | نکات سودمند آشپزی
» گزارش مهر/ چاووشی خوانی برای دعوت مردم به عزاداری اباعبدالله حسین (ع)/بازسازی تمامی صحنه های کربلا در نوش آباد ...
» رحمتی: تقويت محورهاي گردشگري مذهبي در زنجان در دستور کار قرار دارد
» بان کی مون نامزد انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی می شود
» تیراندازی در نزدیکی ایستگاه قطار در سوئیس
» بررسی رابطه کاهش قیمت نفت با وضعیت اقتصاد جهانی
» همزمان با تاسوعای حسینی؛ رییس‌جمهور از شیرخوارگاه آمنه بازدید کرد/ تاکید روحانی بر مشارکت مردمی در کمک به کودکان ...
» رحمتی خبرداد: مشاركت ميراث فرهنگي زنجان در نخستين آفرين واره محرم به منظور حفظ ميراث معنوي
» گزارش مهر؛ طنین حزن انگیز "بی علمدارم برا" بغض آسمان کرمانشاه را ترکاند/ اقامه عزای شیعه و سنی در یک تاسوعای بارانی ...
» سرهنگ شیر محمدی: بارش برف و باران تردد در جاده های زنجان را کند کرد
» در تاسوعا و عاشورای حسینی/ آماده باش در خراسان رضوی برای تامین سلامت ۱۰ میلیون زائر مشهدالرضا
» حجت الاسلام میرعمادی: نهضت امام حسین(ع) یک مکتب الگو است/ لزوم عبرت گیری از حوادث عاشورا
» هدیه ویژه «شیار 143» برای هیات‌های حسینی
» همزمان با روز ۱۳ آبان/ فریاد "هیهات من الذله" در آسمان مشهد طنین انداز می‌شود
» انتقاد اردوغان از تسلیح کردهای سوریه توسط آمریکا
» اوباما به پکن می رود
» تنیس مسترز پاریس؛ نواک جوکوویچ قهرمان شد
» تنها سه فیلم سهم سینمای ایران از بزرگترین تراژدی تاریخ شیعه
» لوئیس همیلتون گرندپریکس آمریکا را فتح کرد
» اولین حمله جنگنده های کانادایی به مواضع داعش در عراق
» نظرسنجی ها: نتایج انتخابات میان دوره ای به نفع اوباما نخواهد بود
» با همزماني ۱۳ آبان و روز عاشورا/ تجمع بزرگ عاشوراييان استكبارستيز در بجنورد برگزار مي شود
» ولدی: کالاهای لرستان به ۲۲ کشور دنیا صادر می شود
» حجت الاسلام تقی زاده: یوم الله ۱۳ آبان با تبعیت از قیام امام حسین(ع) تحقق یافت/ ضرورت برگزاری پرشور و باشکوه نماز ...
» در بیانیه کمیته امداد خراسان شمالی/ سیزدهم آبان ماه فرصتی دوباره برای بازخوانی جنایات استکبار جهانی است
» دوشنبه‌گردی در دنیای انیمیشن کابوسی که مردان اسرائیل را رها نمی‌کند/ «والس با بشیر» در صبرا و شتیلا
» گزارش تمرین استقلال؛ کریمیان با آبی‌ها تمرین کرد
» محمدخانی مطرح کرد: نصب دستگاه های کارخانه کمپوست خرم آباد با مشکل تامین برق مواجه است
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
با خانواده | رفاه و درآمد زیاد ، الزاماً موجب احساس سعادت و خوشبختی نمی گردد
رفاه و درآمد زیاد ، الزاماً موجب احساس سعادت و خوشبختی نمی گردد
موضوع: بهداشت و سلامت

براساس یک تحقیق موسسه «گالوپ»، شهروندان کشور بسیار توسعه یافته سنگاپور خود را بدبخت ترین مردم روی زمین می شمارند. مردم کشور جنگ زده افغانستان در درجه به مراتب بهتر از سنگاپور قرار دارند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از دویچه وله،  موسسه تحقیقاتی «گالوپ» این تحقیق را زیر عنوان «احساسات مثبت» در سراسر جهان انجام داده است. با آنکه افغان ها و عراقی ها در اثر جنگ های طولانی آسیب دیده اند، اما مردم این دو کشور خود را خوشبخت تر از مردم سنگاپور احساس می کنند.

این تحقیق در ۱۴۸ کشور جهان صورت گرفته است و در آن تلاش شده از طریق پاسخ گرفتن به پنج سوال، وضع روانی مردمان مختلف ارزیابی گردد. به گونه نمونه، سوال ها چنین اند: «آیا دیروز لبخند زده ای و یا خنده کرده ای؟»، «آیا دیروز تمام روز با تو به احترام رفتار شده است؟».

دولت سنگاپور که از نظر توزیع سرانه تولیدات ناخالص داخلی در سطح جهانی مقام پنجم را دارد، در پایین ترین سطح خوشبختی قرار دارد و تنها ۴۶ درصد از شهروندان این کشور به این سوال ها جواب “مثبت” داده اند.

این تحقیق نشان می دهد که سنگاپوری ها کمتر از ارمنی ها احساس آرامش می کنند و از زندگی لذت می برند. ارمنی ها نیز در پایین لیست و در مقام دوم قرار دارند. پس از آنها عراقی ها اند که در پایین لیست در مقام سوم قرار دارند.

مردم افغانستان با آن که بیش از ۳۰ سال است جنگ را تجربه می کنند. بنابراین در بین ۱۴۸ کشور جهان، افغانستان مقام ۱۳۶ را دارد. بدین ترتیب افغان ها نسبت به مردم صربستان که ۵۲ درصد آن ها به سوال ها پاسخ مثبت داده اند، بیشتر احساس خوشبختی می کنند.

مردم امریکای لاتین نسبت به سایر نقاط جهان بیشتر احساس خوشبختی می کنند. خوشبخت ترین کشور در جمع کشورهای امریکای لاتین، پانامه می باشد که ۸۵ درصد مردم آن به سوال های موسسه “گالوپ” پاسخ مثبت داده اند. هشت خوشبخت ترین کشورهای جهان در امریکای لاتین و حوزه کاراییب قرار دارند.

پس از پاناما، پاراگوئه و السالوادور در صدر فهرست قرار دارند. همچنان تایلند با ۸۳ درصد پاسخ مثبت به سوال ها و فلیپین با ۸۲ درصد، در مقام های بعدی قرار دارند.

در کشور آلمان با همه رفاه اجتماعی و قدرت اقتصادی اش، ۷۴ درصد مردم به سوال ها پاسخ مثبت داده اند. این در حالی است که مردم کشور مالی واقع در افریقای غربی که درگیر کودتا، جنگ داخلی و آشوب است، بیشتر از آلمانی ها (۷۷ درصد) احساس خوشبختی می کنند. همین دیروز ملل متحد مداخله نظامی افریقایی ها در مالی را تصویب کرد.

در این تحقیق به طور نمونه در هر کشور از دست کم ۱۰۰۰ نفر پرسش به عمل آمده است. در نتیجه این نظرپرسی، در لیست کشورهایی که احساس خوشبختی می کنند بریتانیا مقام سی ام، ایالات متحده امریکا سی و پنجم و چین مقام سی و ششم را دارند.

نتیجه تحقیق این گفته را به اثبات می رساند که «رفاه و درآمد زیاد ، الزاماً موجب سعادت و خوشبختی بیشتر نمی گردد».

براساس یک تحقیق موسسه «گالوپ»، شهروندان کشور بسیار توسعه یافته سنگاپور خود را بدبخت ترین مردم روی زمین می شمارند. مردم کشور جنگ زده افغانستان در درجه به مراتب بهتر از سنگاپور قرار دارند.

براساس یک تحقیق موسسه «گالوپ»، شهروندان کشور بسیار توسعه یافته سنگاپور خود را بدبخت ترین مردم روی زمین می شمارند. مردم کشور جنگ زده افغانستان در درجه به مراتب بهتر از سنگاپور قرار دارند.

موسسه تحقیقاتی «گالوپ» این تحقیق را زیر عنوان «احساسات مثبت» در سراسر جهان انجام داده است. با آنکه افغان ها و عراقی ها در اثر جنگ های طولانی آسیب دیده اند، اما مردم این دو کشور خود را خوشبخت تر از مردم سنگاپور احساس می کنند.

این تحقیق در ۱۴۸ کشور جهان صورت گرفته است و در آن تلاش شده از طریق پاسخ گرفتن به پنج سوال، وضع روانی مردمان مختلف ارزیابی گردد. به گونه نمونه، سوال ها چنین اند: «آیا دیروز لبخند زده ای و یا خنده کرده ای؟»، «آیا دیروز تمام روز با تو به احترام رفتار شده است؟».

هزاران هندی در واکنش به تجاوز مردان مست به یک دختر دانشجو در اتوبوس، در شهر دهلی‌نو تجمع کرده و خواستار اعدام متجاوزان شدند. پلیس با گاز اشک‌آور و ماشین آب‌پاش به مصاف تظاهرکنندگان رفت و آنها را متفرق کرد.

تجاوز دسته‌جمعی به یک دانشجوی ۲۳ ساله، افکار عمومی هند را ناآرام کرده است. این واقعه روز یکشنبه ۱۶ دسامبر در یک اتوبوس و در برابر پسر همراه این دانشجو روی داده و شش مرد مست پس از بارها تجاوز به قربانی، او را با یک میله آهنی نیز به سختی مجروح کرده‌اند.

متجاوزان سپس قربانی و پسر همراه او را از اتوبوس در حال حرکت بیرون انداخته‌اند. دختر جوان به بیمارستان منتقل شده و شرایط جانی او هم‌چنان وخیم گزارش می‌شود.

از زمان این واقعه تاکنون، همه روزه اجتماعات مختلفی از سوی مردم خشمگین در شهرهای هند برای مجازات عاملان این تجاوز برپا می‌شود. در آخرین مورد، هزاران نفر از مردم دهلی‌نو روز شنبه (۲۲ دسامبر/۲ دی) دست به راهپیمایی زدند. این تظاهرات در پی تلاش گروهی از معترضان برای ورود به مقر ریاست جمهوری به خشونت گرایید. پلیس به روی تعدادی زن و مرد که قصد شکستن موانع موجود را داشتند، گاز اشک‌آور پرتاب کرد و در ادامه به روی آنها آب پاشید.

پاره‌ای از تظاهرکنندگان خشمگین نیز با سنگ به ماموران پلیس حمله کردند. شرکت کنندگان در این تجمع خواستار اعدام پنج نفری هستند که به ظن ارتکاب تجاوز هفته گذشته دستگیر شده‌اند. پلیس هنوز نفر ششم را پیدا نکرده است.

تظاهرکنندگان شعار اجرای عدالت و به دار آویختن متجاوزان را می‌دادند. آنها هم‌چنین خواهان تدابیری در سراسر هند برای تامین امنیت زنان شده و از مقامات دولتی ‌خواستند که مجازات تجاوز جنسی را تشدید کند و در پیگرد متجاوزان کوشاتر باشد.

خبرگزاری‌ها می‌نویسند که بیشتر تظاهرکنندگان روز شنبه دانشجویان و زنان بوده‌اند. برخی والدین فریاد می‌کشیدند که جرات بیرون فرستادن دختران خود از خانه را ندارند. آنها از سیاستمداران و نمایندگان می‌خواستند که امنیت را به شهر بازگردانند.

دولت هند از تظاهرکنندگان خواسته که آرامش خود را حفظ کنند. معاون وزیر کشور هندوستان به شبکه محلی “سی‌ان‌ان” گفته که راه بررسی موضوع تجاوز و اعتراض به آن، گفتگو است نه هجوم به ساختمان‌های دولتی و خراب کردن موانع سر راه.

دختر ۲۳ ساله‌ای که مورد تجاوز قرار گرفته، دانشجوی پزشکی است و یکشنبه شب همراه پسری از دوستان خود سوار یک اتوبوس غیردولتی شده است. کمی بعد از سوار شدن، مردان حاضر در اتوبوس به دختر حمله می‌کنند و پسر همراه او را به شدت کتک می‌زنند. کس دیگری برای دفاع از آنها در اتوبوس حضور نداشته و راننده نیز همکار متجاوزان بوده است.

نشریه “تایمز آو ایندیا” چند روز پیش مقاله‌ای در این زمینه با عنوان ” شرم بر شهر” منتشر کرد و نوشت که دهلی‌نو، پایتخت تجاوز شده است. بنا بر آمار رسمی، در سال گذشته ۵۷۲ مورد تجاوز جنسی در دهلی‌نو ثبت شده است.

پلیس هندوستان می‌گوید که به طور میانگین در هر ۱۸ ساعت، یک زن مورد تجاوز جنسی در دهلی‌نو قرار می‌گیرد. میانگین ثبت مزاحمت‌ها و آزارهای جنسی دیگر هر ۱۴ ساعت یک‌ بار عنوان شده است.


منبع: پزشکان بدون مرز

1391/10/3

Share
فال حافظ 
حوادث  
کلاهبرداري در مراسم عزا و عروسي
جام جم آنلاين: مردي كه به بهانه سرمايه‌گذاري در راه اندازي پروژه منوريل منطقه صادقيه تهران و احداث مجتمع‌هاي مسكوني ......

3 سال زندگي مخفيانه قاتل
جام جم آنلاين: پسر جوان که دانشجوی میانجی را به قتل رسانده بود، پس از سه سال زندگی مخفیانه، شناسایی و دستگیر شد.به ......

(فيلم) وقوع سيل در جنوب غربي بريتانيا
جام جم آنلاين: دو روز مانده به جشن کریسمس، ساکنان نواحی جنوب غربی بریتانیا برای مقابله با سیل آماده می‌شوند. $('.textImage').hide();$('.relatedLinks').hide();به ......

تبلیغات
اخبار ورزشی
آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان
سرگرمی  
(فيلم) زندگي در بوئينگ 727
جام جم آنلاين: بروس كمپبل درداخل يك هواپيماي بوئينگ 727 كه آن را به شكل خانه اي راحت درآورده زندگي مي كند. $('.textImage').hide();$('.relatedLinks').hide();به ......

كنترل تكانه‌هاي تورمي
جام جم آنلاين: كنترل كلا چيز خوبي است. اگر نبود كه شما تلويزيون كنترل دار نمي‌خريديد. با خودروتان از بيرون به سمت ......

وقتي كره ماه زباله‌داني مي‌شود
جام جم آنلاين: آژانس هاي فضايي كه ماهواره ها و روبات هاي فضايي را براي اكتشاف به كره ماه مي فرستند پس از خاتمه ماموريت ......

(فيلم) پليس در آب يخ‌زده شيرجه زد
جام جم آنلاين: مامور پليس شهر بوستون براي نجات جان يك زن به داخل آب هاي يخزده رودخانه شيرجه زد.$('.textImage').hide();$('.relatedLinks').hide();به ......

کتاب  
  به احترام ابوالفضل مي‌کشد پر، دست!/ شعر علیرضا قزوه برای علمدار کربلا
شعر علیرضا قزوه «به احترام ابوالفضل» از جمله اشعار فاخری است که در بسیاری از مجالس خوانده می شود.خبرگزاری کتاب ......

  ماموریت عباس(ع) در کربلا به روایت کتاب ها/ تفاوت روایت تاریخی مرحوم مجلسی و شیخ عباس قمی با کتاب های طبری و ...
در کتاب های تاریخی آمده است که امام حسین(ع) در ظهر عاشورا به حضرت عباس(س) فقط ماموریت آب آوردن را دادند. برخی این پرسش ......

  شعری که روی سنگ قبر سقای آب و ادب نوشته شده است
روی مضجع مطهر و مبارک فرزند با کرامت امیرمومنان، حضرت ابوالفضل العباس (علیه السلام) صندوقی چوبی و خاتم کاری شده، ......

  اختلاف روایت منابع و مقاتل درباره شهادت ابوالفضل(ع)/ چرا نام 2 عباس در کتاب های تاریخ کربلا وجود دارد؟
کتب «ناسخ» و «مقتل خوارزمی» چنین روایت کرده اند که بعد از شهادت حضرت عبّاس، علی اکبر (علیهماالسلام ) شهید شد و او ......